Kobiety nieidealne – od kobiet, dla kobiet!

Czasami przychodzi taki moment w życiu czytelnika, kiedy czujemy przesyt określonym gatunkiem. W moim przypadku często jest tak, że mam już dość kryminalnych zagadek, krwawych historii lub ciężkiej literatury. Wtedy z pomocą przychodzą mi lekkie opowieści, które po pierwsze pozwalają oderwać się od trudów dnia codziennego, a po drugie zresetować w czytelniczym świecie. I takie właśnie okazały się Kobiety nieidealne – nieskomplikowane, bardzo przyjemne, prawdziwe i przezabawne.

Kobiety nieidealne – dlaczego warto?

Baśka, Magda, Iza i Joanna – cztery przyjaciółki, każda zupełnia inna, jednak fantastycznie się dogadują, szczególnie przy lampce wina. A wino nie pyta… wino rozumie (tak jak słodycze… no i kawa :D) Wolne wieczory spędzają w kobiecym gronie rozmawiając o tym, co dla nich najważniejsze, czyli rodzinie, miłości, dzieciach, pracy i marzeniach. Baśka, dla której dobry wygląd jest niemal tak ważny, jak dla alkoholika piwo. Magda, w młodym wieku wyszła za mąż za poprawnego do bólu lekarza, z którym związek okazał się totalnym nieporozumieniem. Iza, niezależna bizneswoman, która uparcie dąży do wszystkich postawionych sobie celów. Joanna, niepoprawna romantyczka, która skacze na głęboką wodę i wychodzi za mąż za Turka! Bez wątpliwości mogę stwierdzić, że autorkom tych książek, zbudowanie głównych postaci wyszło znakomicie. Dziewczyny są przesympatyczne, każda z nich ma swoje wady i zalety, ale nie to według mnie jest najważniejsze… Wszystkie są normalne! Tak! Dokładnie, dobrze czytacie – są normalne! Nie zakochują się w jakichś obrzydliwie bogatych playboyach, którzy traktują je przedmiotowo. Nie mają problemów, które przechodzą granice absurdu. Wszystko co przytrafia im się na kartach tej opowieści, jest zwyczajne – może przytrafić się każdemu z nas! Momentami bardzo przypominały mi znane z TV – Gotowe na wszystko (niedawno nawet oglądałam!)

Kobiety nieidealne – trudne relacje i świetne dialogi!

Małgorzata Hayles i Magdalena Kawka między niekoniecznie trafionymi okładkami upchnęły bardzo przyjemną opowieść o macierzyństwie, trudnych relacjach rodzinnych, problemach w związkach oraz przyjaźni, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Dlaczego nietrafionymi? Bo te słodkie i cukierkowate pantofelki i sukienki, które widzicie na okładkach zupełnie nie odzwierciedlają zawartości książki!


Każda kobieta, która sięgnie po tę serię, znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo przezabawne dialogi, sprawiają, że kartki tych książek dosłownie przelatują przez palce. Czytelnik ma zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie! Jeżeli szukacie czegoś na prezent dla mamy, babci, cioci lub siostry (szczególnie, że wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet) to z pewnością Kobiety nieidealne okażą się trafionym prezentem.

Za możliwość przeczytania serii serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo replika