Martwa jesteś piękna – nowość od Belindy Bauer

Martwa jesteś piękna – nowość od Belindy Bauer

Chodź fanką thrillerów nie jestem, czasami lubię sięgnąć po nie w ramach odskoczni. Po setkach kryminałów, które udało mi się przeczytać, potrafię być bardzo wymagająca w stosunku do książek, których akcja kręci się wokół zbrodni. Sięgając po ” Martwa jesteś piękna ” postawiłam poprzeczkę bardzo wysoko. Czy nowość, którą miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muza sprostała zadaniu? To się okaże!

Eva Singer, główna bohaterka książki jest reporterką kryminalną. Zarabia na życie opisując zbrodnie rozgrywające się w Londynie, stolicy Wielkiej Brytanii. Ostatnio jest ich coraz więcej, a niektóre są do siebie łudząco podobne. Po godzinach pracy opiekuje się chorym ojcem, który z dnia na dzień potrzebuje coraz większej uwagi, a leczenie licznych nakładów finansowych. Pewnego dnia, spotyka na ulicy mężczyznę, który całkowicie odmieni jej życie (i nie chodzi tu o gorący romans z happy endem!). Można powiedzieć, że bohaterka „karmi się” śmiercią, podobnie jak morderca, którego fascynuje ulatująca z ciał dusza. Pewnego dnia ta dwójka spotyka się w dość niecodziennych okolicznościach, a Eve w oczach mordercy awansuje z ofiary na komentatorkę jego makabrycznych poczynań. Szybko nawiązuje z nią kontakt i w bardzo krótkim czasie kobieta staje się jego obsesją.

Napisana prostym, nieskomplikowanym językiem ” Martwa jesteś piękna ” trafi w gusta wszystkich czytelników, którzy chętnie sięgają po tytuły, w których można się zatracić.

Od  książki Belindy Bauer naprawdę ciężko było się oderwać! To co z pewnością spodobało mi się w tej książce, to, że nie jest to kolejna oklepana historia, którą znajdziemy w co drugim wydawniczym hicie sezonu. Bardzo cenię sobie tytuły, które nie powielają tych samych standardowych schematów. Opowieść rozgrywająca się na kartach tej powieści niejednokrotnie Was zaskoczy!

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka B.A.Paris pt.”Za zamkniętymi drzwiami”, która zupełnie nie wpasowała się w moje gusta. Słabe profile psychologiczne bohaterów i bardzo przewidywalna fabuła rozczarowały mnie. Bardzo lubię, gdy zagadkom kryminalnym towarzyszą wewnętrzne przemyślenia i rozterki bohaterów. Znalazłam to w ” Martwa jesteś piękna” i za to właśnie daję kolejnego plusa tej książce! Punkt widzenia Evy, przeplatany z relacją mordercy nakręca akcję powieści i wywołuje napięcie.

Podsumowując, jeżeli szukacie książki, która wbije Was w fotel na kilka wieczorów i lubicie kryminalne zagadki, właśnie ją znaleźliście! Książka jest ciekawa, dlatego śmiało daję jej 7/10 gwiazdek!

Za możliwość przeczytania ” Martwa jesteś piękna ” dziękuję Wydawnictwu Muza.

wydawnictwo muza