Najlepsze kryminały – coś dla fanów zagadek i dreszczyku emocji!

Kryminały to mój ulubiony gatunek literacki. Lubię czasami, w ramach odskoczni sięgnąć po poruszający dramat, powieść historyczną, czy prosty romans. Jednak to co sprawia mi najwięcej frajdy to rozwiązywanie kryminalnych zagadek z całego świata. To nic, że, nie raz przedstawione przez autora obrazy napawały mnie obrzydzeniem. Cel to dorwać sprawcę! Które zagadki i historie zaskoczyły mnie najbardziej, a jednocześnie stały się moimi ulubionymi? Sprawdź!

Wołanie kukułki, Robert Galbraith

Fantastyczna historia osadzona w krajobrazie deszczowego Londynu. Zaniedbany, tonący w długach detektyw i szukająca pracy przez agencję, piękna, młoda kobieta to główni bohaterowie „Wołania kukułki”. Brzmi tandetnie i pewnie już pomyśleliście o romansie, który połączy tą dwójkę. Nic bardziej mylnego! Cormoran i Robin tworzą zgrany duet, który pierwszych poszlak poszukuje na portalach plotkarskich. Lekka, totalnie zaskakująca i nieprzewidywalna lektura sprawiła, że mam ochotę na więcej. Bowiem ten tytuł to dopiero początek serii stworzonej przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek na świecie. O kim mowa? Wygooglujcie sami!

Bez skrupułów, Harlan Coben

Cóż za fanką powieści kryminalnych bym była, gdybym nie wspomniała o absolutnym mistrzu gatunku! Tu nie mogłam się zdecydować i jednoznacznie wybrać tytułu, który najbardziej przypadł mi do gustu. Jeżeli jeszcze nie czytaliście żadnej książki tego autora, polecam rozpocząć od 1 części serii z Myronem Bolitarem „Bez skrupułów”. Zaskakujące zwroty akcji, po mistrzowsku wykreowani bohaterowie i nieprzewidywalne zakończenie to coś za co podziękujecie mi, po przeczytaniu książek tego autora. Będziecie pochłaniać je jedna, za drugą!

Grzesznik, Tess Gerritsen

Ta kobieta nie raz spędziła sen z moich powiek. Nie cały tydzień temu nie mogłam oderwać się od jej serii z detektyw Jane Rizolli i patolog Maurą Isles! Świetny duet, który fantastycznie radzi sobie z najbardziej skomplikowanymi zagadkami i często bardzo pogmatwanym, życiem prywatnym. Nie specjalnie przepadam za jedną z głównych bohaterek. Jednocześnie wydaje mi się, że ta seria nie byłaby tak fascynująca, gdyby nie ona! Tess Gerritsen to autorka fascynujących thrillerów medycznych. Dlaczego fascynujących? Pisarka dogłębnie przestudiowała tajniki medycyny, dzięki czemu jej książki wciągają oraz zachwycają mnogością wiedzy i szczegółów. Na podstawie osławionej serii powstał serial „Partnerki”, nagrodzony kilkoma kryształowymi statuetkami.

Najlepsze kryminały” nie zamykają się oczywiście w tych trzech autorach…

Tworząc zestawienie najciekawszych tytułów tego gatunku nie można zapomnieć o skandynawskich pisarzach. Do szuflady nie chowam klasyków gatunku, takich jak Agata Christie, czy Ian Fleming. Zaglądajcie na bloga, bo już niedługo pojawi się nieco więcej w zestawieniu najlepszych powieści kryminalnych!