O MNIE

Drodzy Czytelnicy,

 

Nazywam się Ewelina, mam 29 lat (hmm… prawdę mówiąc prawie 30) i jestem nałogowym książkoholikiem. Książki są moimi przyjaciółmi. Dom bez książki jest jak człowiek bez duszy. Jak na razie na stałe mieszkam w Stockholm. Stałe nie jest moim mocnym punktem, dlatego Szwecji nie mogę nazwać moim domem, mam niespokojną duszę i czegoś ciągle poszukuję. Jakby to powiedziała moja mama: „W gorącej wodzie kąpana”.

Moimi życiowymi niezmiennymi są 8 letni syn, rodzina i oczywiście, książki. Głównym wspólnikiem w „zbrodni” jest ukochana siostra, Iza, dzięki której, tak na prawdę, powstał ten blog. Jest ona również autorką wielu recenzji i artykułów z którymi możecie się tutaj zapoznać. Reszta to tło do którego nie warto się przywiązywać. Literaturę kocham w każdej postaci, z rozróżnieniem na mniej lub bardziej lubianą. Przodują zdecydowanie klasyki, powieści obyczajowe, nonfiction. Podobno, gdy wchodzę do księgarni lub biblioteki, w moich oczach pojawia się obłęd 🙂

Lubię również pisać, chociaż moja wena jest bardzo kapryśna, teksty czasami rodzą się w bólach. Prawdą ostateczną jest to, że słowo pisane skradło mi serce, na zawsze.

Z pozdrowieniami

Ewelina

o mnie