Ogród małych kroków – Abbi Waxman

Ogród małych kroków – Abbi Waxman

Mało czytasz i szukasz książki, która z pewnością Ci się spodoba? Przeczytałeś/aś ostatnio mnóstwo ciężkich pozycji i potrzebujesz odskoczni? Nie wiesz, co dalej zrobić ze swoim życiem, bo ukochana seria się skończyła? Nie lubisz smutnych książek i pustych romansów, gdzie sceny sexu przewijają się, średnio, co kilka kartek? Ogród małych kroków to rozwiązanie na wszystkie czytelnicze problemy!

Ogród małych kroków opowiada historię Lilian, która straciła męża w wypadku samochodowym, a to spowodowało u niej załamanie nerwowe. W wieku lekko ponad 30 lat zostaje sama wraz z dwoma, nadwyraz bystrymi dziewczynkami, które jak to dzieci, zdecydowanie nie ułatwiają pogodzenia się z sytuacją. Lilian jest ilustratorką i właśnie otrzymuje zlecenie na zilustrowanie encyklopedii o roślinach. Przełożona wysyła ją na kurs ogrodnictwa, który ma pomóc jej w wykonaniu zadania. I tu zaczyna się przygoda… Zajęcia z ogrodnictwa, wbrew pozorom okazują się miejscem, które pomaga bohaterom książki pozbyć się dręczących ich problemów.

Każdy rozdział poprzedzony jest informacją o uprawianej przez bohaterów roślinie. Nie jest to typowy schemat informacji o tym, kiedy i gdzie posadzić kukurydzę, czy buraki. To przezabawny opis, który sprawi, że pokochasz ogród i zapragniesz posadzić przed domem kilka krzaczków truskawek i marchewkę. Dodatkowo wzbogacisz swoją wiedzę na temat roślin, która z pewnością na dłużej zostanie w twojej głowie.

Ogród małych kroków uczy nie tylko uprawy roślin.

 

Abi Waxman stworzyła uroczą opowieść o przyjaźni, miłości, rodzinie i pozorach. Wnikliwi czytelnicy będą w stanie wyciągnąć dla siebie mnóstwo inspirujących cytatów i myśli, które sprawią, że bardziej docenią to, co otrzymują od życia. Poza historią głównej bohaterki poznajemy uczestników kursu oraz rodzinę Lilian. Pochodzą z innych środowisk i na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie innymi osobami, niż są w rzeczywistości. Każda kolejna kartka odkryje przed wami wspaniałe historie ludzi, którzy przeszli w życiu niejedno, przykre, wydarzenie. Jestem pewna, że Ogród małych kroków – uniwersalne wartości w niej zawarte zostanie ze mną na lata.

 

Ogród małych kroków to książka dla czytelników w każdym wieku!

 

Wydawnictwo Otwarte podjęło fenomenalną decyzję o wydaniu tego tytułu. Dlaczego? Z pewnością sprzeda się w ogromnej ilości sztuk. Życzę nawet, aby nakład się wyczerpał i trzeba było ją dodrukować! Powieść będzie wspaniałym prezentem na każdą okazję. Jeżeli zastanawiacie się, czy jest również dobrą opcją dla nastolatków, odpowiedź brzmi TAK, ponieważ każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ja, dzięki tej lekturze wiem, że nawet w najbardziej pochmurny dzień, można dostrzec promień słońca, który przegoni chmury. Koniecznie zamówcie ją dla siebie bądź kogoś bliskiego, a zwłaszcza osobie, która potrzebuje dawki energii i uśmiechu.

Dawno już nie miałam w rękach książki, która zafascynowałaby mnie, dosłownie, od pierwszej strony. Mniej więcej tak samo długo nie czytałam historii o zwykłych ludziach, takich jak my, która połączona z wiedzą o roślinach – tych zwykłych, z ogródka – nawieziona fantastycznym przesłaniem, podlana dużą dawką humoru i opromieniona optymizmem, sprawiła, że Ogród małych kroków to lektura, którą wpisuję na listę „Będę do nich wracać” i to nie raz… 😉

Jeżeli chcesz otrzymywać raz w miesiącu informacje o nowościach wydawniczych i polecanych przeze mnie książkach, zapisz się do newslettera!

Za książkę Ogród małych kroków, Abbi Waxman serdecznie dziękuję

Ogród małych kroków od Wydawnictwo Otwarte

 • Justyna

  Zdecydowanie lektura dla mnie na urlopowy wypoczynek:-)

 • Ewa Szumigraj

  Bardzo ciekawa pozycja, dziękuję! I pozdrawiam z PSC 😉

 • odpowiadając na pytanie zawarte w cytacie- ja następny tydzień zacznę od wtorku:D w poniedziałek mam wolne! 😀

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Życzę w takim razie udanego długiego weekendu 🙂

 • To chyba książka nie dla mnie, ale jako na prezent może być idealna! Dzięki!

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Dokładnie tak 🙂 Jeżeli nie gustujesz w takiej literaturze to książka nada się świetnie w prezencie dla każdej kobiety.

 • Cholercia a ja myślałam, że to o ogrodzie 😉

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Też 🙂

 • Agnieszka Lewandowska

  Mam ogromną ochotę sięgnąć po tą książkę po przeczytaniu tej recenzji 🙂

 • Jestem za zaczynaniem tygodnia od wtorku, może jakaś zbiorowa petycja? 😉

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Ja w sumie lubię poniedziałki, więc się nie podpiszę 🙁 ale mogę pomóc zebrać podpisy 🙂

 • Wydaje się być interesującą książką 🙂

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Jest interesująca i przede wszystkim bardzo pozytywna 🙂

 • Tak ładnie zachęcasz do przeczytania tej książki, że może kiedyś – szczególnie, że lubię roślinki 🙂

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Pochłoniesz ją w maksymalnie kilka wieczorów i zdecydowanie nie będziesz żałowała 🙂

 • Jak ja lubię ten stan, kiedy jestem zafascynowana lekturą. 🙂 Z przyjemnością zainteresuję się książką. 🙂
  Bookendorfina

  • Iza z CzytanieRozwija.pl

   Pewnie masz swoją listę książek do przeczytania 🙂 Koniecznie musi się tam znaleźć, ponieważ jest świetna. Na goodreads ma bardzo dobre oceny i recenzje.