Uwikłana – Bruce Porter. Historia „księżniczki”.

Jeżeli książki Wydawnictwa Kobiecego kojarzą Wam się wyłącznie z romansami, to jesteście w ogromnym błędzie. Ta recenzja przedstawi Wam historię, której daleko do szczęśliwie kończących się, miłosnych opowieści. Jedyne co ma wspólnego z erotykami, to to, że trudno w nią uwierzyć! Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Uwikłana to historia Pilar, młodej dziewczyny, która z “miłości” do męża pomaga szmuglować przez granicę narkotyki. Bardzo szybko dzieli to uczucie pomiędzy wybranka i pieniądze, które przekonują główną bohaterkę, aby “wzięła sprawy w swoje ręce”. W ten sposób, wychowana w katolickiej szkole dla ułożonych panien, Pilar pnie się w górę narkotykowej hierarchii. Obraca się w towarzystwie bogatych i wysoko postawionych osobistości. Wystawne bale i przyjęcia stają się jej hobby, a stan konta znacząco topnieje.

 

Jak to z nielegalnymi interesami bywa, prędzej, czy później muszą się skończyć.

 

Powodów może być wiele. W tym biznesie najczęściej chodzi o zmniejszenie wyroku i jak najszybsze odzyskanie wolności. Dlatego, Ci, którymi się nie powiodło, za wszelką cenę chcą podstawić nogę, tym, którzy jeszcze nie dali się złapać. Ofiarą takiej intrygi padła Pilar, która po latach wycofania się z “biznesu” była zmuszona do niego powrócić. Ciekawostką z pewnością jest to, że nie przyłożyła do tego ręki przypadkowa osoba, a jej własny mąż! Historia chwilami łudząco, przypominała mi książkę Kochając Pabla, Nienawidząc Escobara. Jeden z najsławniejszych baronów narkotykowych wszechczasów, również padł ofiarą niegdyś bliskiej mu osoby. Z pewnością ta książka jest dużo lepsza, niż wyżej wspomniany tytuł! Równolegle opisana jest historia policjanta, którego drogi krzyżują się z Pilar, ale co z tego wyniknie? O tym musicie przekonać się sami!

książka Uwikłana, Bruce'a Portera

(źródło zdjęć: Wydawnictwo Kobiece)

Trudno jest uwierzyć w to, że  książka to tytuł z gatunku “literatura faktu”. Historia głównej bohaterki jest tak nieprzewidywalna, niebezpieczna i momentami zdumiewająca, że aż nieprawdopodobna. Kartki, poza kilkoma ciągnącymi się opisami, przewracały się same. Już myślałam, że opowieść przechodzi w “fazę stabilizacji”, gdy nagle akcja rozkręcała się i porywała mnie na nowo. Uwielbiam takie historie, które podobnie jak “Barbie i Ruth” są potwierdzeniem, że kobiety często mają większe jaja, niż faceci! Połączenie wybitnej inteligencji i dobrego wychowania głównej bohaterki, tworzą mieszankę wybuchową, która otwiera przed nią wszystkie drzwi.

Historia Pilar skłania do refleksji. Mimo iż kompletnie nie pochwalam decyzji, którą podjęła, zastanawiam się, dlaczego wybrała taką drogę. Z jednej strony to łatwa ścieżka prowadząca do pieniędzy, z drugiej wyrok śmierci. Jedno jest pewne! Główna bohaterka na pewno się nie nudziła tak jak i ja podczas czytania tej książki!

Tytuł z pewnością spodoba się też miłośnikom popularnego ostatnio serialu “Narcos” oraz świetnie ocenianego przez krytyków filmu “Blow”. Pamiętacie Georga Younga? O tej postaci też będziecie mogli poczytać w Uwikłana oraz drugiej książce Bruce’a Portera.

Jeżeli potrzebujesz odskoczni od gatunku, po który zazwyczaj sięgasz, Uwikłana jest dobrym rozwiązaniem! Fani sensacji oraz kryminałów, również będą zadowoleni.

Za książkę serdecznie dziękuję dla Wydawnictwa Kobiecego!